Серед власників приватних будинків особливої популярності набирають газони. Доглянута зелена ділянка візуально розширює територію, підкреслює чистоту і акуратність двору. Газон вимагає регулярного догляду, але результат вартий докладених зусиль.
Види газонів
Перш ніж приступити до організації території з газонними посівами, визначтеся з призначенням і стилем. Адже в залежності від того, як ви будете експлуатувати газон, необхідно буде підібрати посадковий матеріал.
Які бувають види газонів:
- садово-парковий;
- мавританський або луговий;
- англійський;
- спортивний;
- універсальний.
Залежно від того який посадковий матеріал ви обрали, залежить підготовка ділянки до посіву і особливості догляду.
Садово-паркові газони
Даний вид газонів відноситься до одного з найбільш поширених і придатних різновидів для дачних ділянок. Для підготовки до посадки доведеться витратити кілька тижнів, але результат вартий витрачених сил і часу.
Найчастіше садово-паркові газони організують навколо:
- патіо;
- зони відпочинку;
- басейну.
В посівні суміші входять невибагливі злакові культури, які в разі потреби зможуть досить добре перенести нестачу поживних речовин і палюче сонце.
Квітучий килим
Для любителів яскравих різнокольорових килимів з польових квітів – ідеальним варіантом стане луговий або, як його ще називають, мавританський газон. Це найяскравіший і живий вид, справжній шматочок альпійського лугу.
Найкраще придбати вже готову суміш, де всі рослини підібрані таким чином, щоб не заважати зростанню одна одній. Вони розвиваються приблизно в один і той же час. При цьому утворюється строкатий квітучий килимок висотою від 10 до 20 сантиметрів.
Після того як рослини відцвітуть, газон потребуватиме ретельної до себе уваги, оскільки необхідно буде його скосити і прибрати пожовклі і відмерлі частини рослин. Бігати або лежати на такому газоні не можна, оскільки він відразу втратить свій вигляд, тому він не рекомендується в місцях, де передбачається, що будуть грати діти або тварини.
Газон по-англійськи
Одним з найбільш вимогливих і делікатних різновидів газону є англійський або партерний. До складу насіннєвих сумішей для такого виду озеленення входять дуже дорогі і тендітні рослини, які потребують особливого ретельного догляду.
Насадження досить вимогливі до якості і поживності ґрунту, режиму поливу і стрижки. Ходити, а тим більше лежати на англійському газоні забороняється, ним можна тільки милуватися з боку.
Партерні газони ідеально підходять для створення складного ландшафтного дизайну. Вони мають розкішний вигляд. Однак якщо ви не впевнені, що зможете забезпечити всі необхідні умови для такого газону, краще відмовитися від ідеї його створення, оскільки можете просто даремно витратити час і кошти.
Зелений майданчик
Якщо ви хочете організувати вдома невеликий спортивний майданчик, дитячий майданчик чи місце для вигулу домашнього улюбленця, найкраще підійде спортивний газон. Він стійкий до витоптування і зберігає щільний зелений килим навіть при активній експлуатації.
До складу зерносумішей такого газону входять жорсткі витривалі рослини, невибагливі до догляду. Важливо при закладці такого газону передбачити посилену підкладку, щоб зелене покриття не рвалося.
Швидко і надійно
Якщо ви хочете організувати газон швидко і без особливих вимог до естетичної складової, слід звернути увагу на готовий рулонний газон.
Живі килими з особливо жорсткої трави швидко приживаються на новому місці і відмінно витримують пікніки та ігри з м’ячем. Обходяться дешево і вимагають мінімального догляду.